A A A

USA - Informacje praktyczne


Zbiór przydatnych informacji:

 

  • Powszechnym środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych są karty kredytowe. Ze względów bezpieczeństwa, jak również wygody (rezerwacja hotelu, biletu lotniczego itp.) zalecane jest wyrobienie takiej karty przed wyjazdem za granicę w jednym z polskich banków. Bardzo trudno wynająć samochód nie mając karty kredytowej. Najbardziej popularne i szeroko akceptowane są karty: VISA, MasterCard, American Express i Discover. W razie zgubienia karty należy ją natychmiast zablokować, dzwoniąc pod numer podany przez bank wy­dający kartę. Gotówkę z karty można pobrać w szeroko dostępnej sieci bankomatów.

 

  • Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich. W USA obowiązują takie jednostki miar, jak mile, stopy, cale, funty i galony.

 

  • W wielu stanach w miejscach publicznych nie można pić alkoholu ani nawet mieć przy sobie nie opakowanych butelek czy puszek. Nie można także przewozić otwartych pojemni­ków z alkoholem w samochodzie. Spożywanie i zakup alko­holu dozwolone są w większości stanów dla osób powyżej 21 roku życia; sprzedawca może poprosić o okazanie dowodu tożsamości.

 

  • W miejscach publicznych palenie jest zabronione i zakaz ten jest ściśle przestrzegany.

 

  • W razie konieczności wezwania pomocy w całych Stanach Zjednoczonych działa bezpłatny numer 911.

 

Reklama Reklama Reklama Reklama