A A A

Odprawa w skrócie


Najważniejszym etapem podroży samolotem jest przejście odprawy na lotnisku. Ważne by odpowiednio się do niej przygotować.
Tuż po tym jak znajdziemy się na lotnisku, sprawdzamy na jakim stanowisku możemy się odprawić. W trakcie odprawy  bagażowej następuje sprawdzenie dokumentów tożsamości podróżnego, nadanie bagażu głównego oraz odebranie karty pokładowej. Ważne by stawić się na lotnisku minimum 2 godziny przed odlotem, za wyjątkiem lotów do USA i Kanady, gdzie dobrze jest być około 4 godzin wcześniej.
Po przybyciu na lotnisko pierwsze kroki  pasażer powinien skierować do stanowiska checz-in, gdzie po okazaniu niezbędnych dokumentów otrzymuje się  kartę pokładową (boarding pass), która uprawnia do wejścia na pokład samolotu. W tym miejscu następuje również przekazanie bagażu rejestrowanego, przy czym istnieją różne ograniczenia wagowe i ilościowe w zależności od poszczególnych linii lotniczych. W przypadku przekroczenia norm zobowiązani jesteśmy do uiszczenia dodatkowej opłaty. Każdemu pasażerowi przysługuje prawo do wniesienia na pokład samolotu jednej sztuki bagażu podręcznego. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach poszczególnych przewoźników
Kolejnym etapem jest przejście odprawy i kontroli bezpieczeństwa, gdzie następuje prześwietlenie nadbagaż przez specjalne urządzenia oraz przejście pasażera przez bramkę kontrolną w celu wykrycia niedozwolonych przedmiotów.

Reklama Reklama Reklama Reklama