A A A

Karela Backwaters – rozlewiska

Na terenie całych Indii nie ma drugiego tak fascynującego miejsca, jakim jest Kerala Jest to najbardziej zaludniony rejonem tego kraju.
Kerala Blackwater jest to olbrzymi teren graniczący z oceanem, poprzecinanymi ogromną ilością kanałów, których łączna długość przekracza 1500 km. Widok tego labiryntu jest zachwycający. Miejscami skrawki lądu osiągają długość zaledwie paru metrów. Mimo tak specyficznego położenia na terenie rozlewiska toczy się normalne życie. Kanały pełnią rolę dróg pomiędzy małymi wioskami. Backwaters jest uważane za jedną z największych atrakcji turystycznych Indii.
Będąc w tym miejscu można wybrać się na jeden z oferowanych przez biura podróży rejsów, bądź skorzystać z  publicznych promów.
Przybywający tam turyści będą mogli skosztować regionalnej kuchni i poczuć atmosferę tętniącego  życiem miasta. Można zaobserwować jak nowoczesność łączy się tradycyjnym, architektonicznym stylem.  Z całą pewnością nawet niezamożny turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.  Charakterystycznym  elementem dla  Kerala są centra jogi, gdzie można zregenerować  ciało, umysł i dusze. Poza wieloma ośrodkami turystycznymi Karela kusi pięknymi plażami.
Miejsce to jest ciekawe nie tylko pod względem turystycznym ale także politycznym. W 1957 roku do władzy doszli tam komuniści. Wbrew powszechnym oczekiwaniom, przyniósł on dużo korzyści. Pozwolił m.in. na zmniejszenie analfabetyzmu wśród społeczeństwa.  Przyczynił się również do zmniejszenia liczy bezrobocia poprzez inwestycje w rolnictwo.
Na terenie Kerali znajduje się, uważany za najpiękniejszy w całych Indiach park narodowy. Warto zaglądnąć do tego oszałamiającego miejsca.

Reklama Reklama Reklama Reklama