A A A

Japonia - Podróżowanie po kraju


 

Nie ma ograniczeń w poruszaniu się po Japonii. Sieć połączeń komunikacyjnych – autobusowych, kolejowych, lotniczych jest bardzo dobrze rozwinięta. W Tokio doskonale funkcjonuje metro i kolej. Środki transportu są szybkie i punktualne jednak większość informacji na ich temat jest w jęz. japońskim. Autostrady, drogi szybkiego ruchu, przejazdy tunelami są płatne. Parkowanie – tylko w wyznaczonych miejscach.

 


INFORMACJE DLA KIEROWCÓW

 

Obowiązuje ruch lewostronny. Międzynarodowe prawo jazdy wydane w Polsce nie jest uznawane przez tutejsze władze. Procedura ubiegania się o japońskie prawo jazdy uniemożliwia wypożyczenie i prowadzenie pojazdu podczas krótkiego pobytu turystycznego w tym kraju.

 


BEZPIECZEŃSTWO

 

Zagrożenie przestępczością jest znikome, rzadko zdarzają się rozboje, gwałty, kradzieże, morderstwa. Należy jednak zachować ostrożność w mało uczęszczanych miejscach w nocy oraz w dzielnicach rozrywki. Młode, atrakcyjne kobiety muszą być wyczulone na propozycję pracy w charakterze hostessy ( tzw. „pracodawcy” oczekują rozszerzonego zakresu usług ). Należy pamiętać, że Japonia leży w strefie aktywnej sejsmicznie.

 

Źródło: msz.gov.pl

 


Reklama Reklama Reklama Reklama