A A A

Chiny - Lotnisko w Pekinie

Port lotniczy w Pekinie


kod IATA: PEK
kod ICAO: ZBAA

 


Pekiński Międzynarodowy Port Lotniczy położony jest w Shunyi, 20 km na wschód od centrum miasta. Obsługuje on prawie wszystkie międzynarodowe i krajowe przyloty do miasta oraz odloty z niego. Lotnisko jest własnością Beijing Capital International Airport Company Limited, spółki kontrolowanej przez państwo. Lotnisko Beijing jest największe i najruchliwsze w Chinach. Jest on także głównym portem lotniczym Chin. Podróżni mają do dyspozycji 3 terminale. Do dyspozycji podróżnych są trzy terminale, w tym otwarty w 2008 roku terminal 3. Zaprojektował go Norman Foster, sławny na całym świecie brytyjski architekt (ten sam, który w Warszawie postawił nowoczesny biurowiec Metropolitan przy Placu Piłsudskiego).  Komunikację pomiędzy terminalami umożliwiają specjalna kolejka i bezpłatne autobusy.


Główne linie lotnicze obsługujące lotnisko:

 

Air China, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Hainan Airlines, Shandong Airlines, Air Canada, Air China, Air France, Air India, Emirates Airlines, Finnair, Japan Airlines, KLM, Lufthansa, Northwest Airlines, Thai Airways International i United Airlines.


Dostępne wypożyczalnie samochodów:

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów, ale tylko z kierowcą. Biura wypożyczalni samochodów znajdują się w hali przylotów.

Adres

Beijing Capital International Airport,
Airport Road,
Chaoyang District,
Beijing 100621,
China

Komunikacja

  • Taxi


Postoje taksówek są usytuowane przy terminalach. Podróż taksówką z lotniska do Pekinu może kosztować od 100 do 200 CNY, w zależności od odległości. Pasażerowie uiszczają wszelkie opłaty za przejazd drogami płatnymi.

 

  • Autobus


Lotnisko oferuje sześć różnych tras autobusowych do różnych punktów w Pekinie, w tym do: Xidan, Fangzhuang, na dworzec w Pekinie, Zhongguancun i lotnisko Nanyuan. Bilet w jedną stronę kosztuje 16 CNY. Mapa tras i więcej informacji na stronie: autobusy. Lotnisko oferuje również połączenia autobusowe do Tianjin (80 CNY) oraz Qinhuangdao (126 CNY).

  • Metro


Lotnisko w Pekinie obsługiwane jest przez Airport Express Line pekińskiego metra. 28,1 km linii biegnie od terminalu 3. do terminalu 2., a potem do miasta, zatrzymując się na stacjach Sanyuanqiao i Dongzhimen. Linia została otwarta 19 lipca 2008, na czas przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2008 roku. Bilet w jedną stronę kosztuje 25 CNY, a podróż zajmuje 16-20 minut.

 

Strona internetowa lotniska: en.bcia.com.cn

 

Reklama Reklama Reklama Reklama